Projektowanie

,,Nie można przyrody zwyciężyć inaczej
niż przez to, że się jej słucha??
(Francis Bacon)

Jesteśmy pasjonatami zieleni. Czyli czego?


Zieleń to nie tylko trawnik i tuje wokół posesji. To wizja, cel i funkcja. Dla każdego ogród może mieć inne znaczenie, dlatego naszą pracę rozpoczynamy od rozmowy z klientem i na jej podstawie wykonujemy projekt.

Nie mamy szablonów czy utartych schematów – każdy projekt jest indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta. W projektach staramy się łączyć wszystkie funkcje ogrodu: rekreacyjne, zdrowotne i osłonowe. Dbamy, aby projektowanie ogrodów w naszym wykonaniu odbywało się rzetelnie.

W naszej pracowni pracują architekci, którzy nadzorują ekipę wykonawczą na każdym z etapów projektu – to daje nam pewność, że w terenie nic nas nie zaskoczy, a ewentualne zmiany możemy korygować na miejscu i na bieżąco podejmować decyzje.
Nie będziemy decydować za klienta, chcemy wyłącznie towarzyszyć mu i doradzać zgodnie z naszą wiedzą i doświadczeniem. Do założenia pięknego, funkcjonalnego ogrodu potrzebna jest współpraca i zaufanie obu stron, dlatego zanim przystąpimy do pracy, zechcemy dobrze poznać klienta i teren, na którym będziemy pracować. Projektowanie terenów zielonych wymaga wyczucia i cierpliwości.

Doświadczenie w pracy w terenie procentuje tym, że nasze rozwiązania są gruntownie obmyślane: wiemy jak poszczególne rośliny zachowają się nie tylko tuż po założeniu ogrodu, ale także za 5 czy 10 lat. Głównym obszarem naszego działania jest Warszawa i okolice.

PROJEKT
Doświadczenie uczy, że etap wykonania projektu jest nie mniej ważny niż sama realizacja w terenie. Solidnie przygotowany projekt działa bowiem na wyobraźnię – pozwala zobaczyć coś, co nie zawsze można opowiedzieć czy zobaczyć na zdjęciach. Mocno
rekomendujemy przygotowanie takiej wizji całości, co pomoże uniknąć niewłaściwych decyzji i związanych z tym kosztów.
Gdy po wykonaniu projektu nasi klienci zdecydują się na współpracę z nami, wówczas projekt otrzymują
gratis. Płynnie przechodzimy wówczas do następnego etapu naszego zielonego przedsięwzięcia.

W skład projektu wchodzą

 • dwie koncepcje zagospodarowania terenu ? wytyczanie ciągów komunikacyjnych, mała architektura, nasadzenia, rośliny, zbiorniki wodne lub układy wodne, strumienie

 • plan z warstwicami, o ile występuje zaniepokojenie w krajobrazie

 • projekt instalacji nawadniającej

 • projekt instalacji elektrycznej

 • projekty podjazdów, ciągów komunikacji

 • wizualizacja wybranego miejsca w ogrodzie na podstawie zdjęcia bądź szkicu

 • szkice konstrukcji typu altana, podpora na pnącza itp.

 • wykaz roślin i materiałów potrzebnych do budowy ogrodu oraz kosztorys wykonawczy.


Projekt ogrodu przygotowujemy w formie papierowej oraz elektronicznej.

ETAPY PROJEKTOWE

 • 1. spotkanie u klienta i rozmowa o ogrodzie (wcześniej prosimy o przygotowanie swoich preferencji: co się podoba, co klient lubi, jaka kolorystyka powinna dominować, jaki styl, jedynym słowem wszystko, co przychodzi ludziom na myśl na słowa MÓJ OGRÓD)

 • 2. spotkanie ? prezentacja dwóch koncepcji ? z wizualizacją układu ścieżek, podjazdu, trawnika, zarysem rabat (bez konkretnej roślinności), małej architektury, stawami itp.

 • czas na podjęcie decyzji przez klienta ? zwykle wystarczają na to ok. 2 dni (na tym etapie możemy jeszcze wszystko zmieniać, dokładać, odejmować lub zrobić miks obu koncepcji)

 • 3. spotkanie ? oddanie projektu ? z uzupełnieniem szaty roślinnej, szkicem podjazdów, wizualizacjami najciekawszych miejsc w ogrodzie, planem i rozmieszczeniem punktów świetlnych i instalacji nawadniającej, przekrojami czy szkicami pergoli, trejaży itd.

  W międzyczasie możliwe są konsultacje z projektantkami.

WYCENA

Oryginalność i indywidualność w działaniu i myśleniu są naszą dewizą, dlatego nie pracujemy na standaryzowanych cennikach. Każdy projekt jest szyty na miarę i dokładnie dobrany do gustu i oczekiwań klienta. Tym samym wycena robiona jest indywidualnie.

Jeśli klient zamówi u nas projekt i zdecyduje się na jego zrealizowanie z naszą firmą, wówczas

nie pobieramy opłaty za projekt.

Wykonanie projektu dla terenu do 5 tys. m2 waha się między 1500 zł a 3000 zł.