Nasz zespół

Maciej Strzelecki – właściciel firmy Zielony Architekt.

Serdecznie witam na naszej stronie w imieniu swoim i zespołu.

Z wykształcenia jestem pielęgniarzem instrumentariuszem, ukończyłem również zarządzanie w ochronie zdrowia. Po 5 latach pracy na bloku operacyjnym miłość do zieleni i ogrodnictwa, która obecna była w moim życiu od najmłodszych lat, ostatecznie zwyciężyła.12 lat temu założyłem firmę ogrodniczą i do dziś zajmuję się jej prowadzeniem. Spotykam się z klientami, nadzoruję działania wszystkich ekip w firmie, wspieram zespół projektantów na każdym etapie, zarówna zza biurka, jak i w terenie.
Moim konikiem są rozwiązania wodno-elektryczne, systemy nawadniające i oczka wodne.
Jako właściciel firmy stawiam na profesjonalizm, dlatego zarówno kadra kierownicza, zespół projektantów, jak i ekipa wykonawcza to osoby, które nie znalazły się w firmie przypadkowo.
Indywidualne podejście do klienta, dyspozycyjność oraz duża elastyczność zespołu Zielonego Architekta to cechy, które moi klienci doceniają najbardziej. W końcu dobry ogrodnik jest na wagę złota.

W naszym portfolio znajdują się m.in. realizacje dla takich inwestorów, jak McDonald, Barc Warszawa Deweloper, Urząd Miasta Warszawa, Schuco, Wspólnoty Mieszkaniowe, Przedszkola czy Teatr Żydowski.

Jednak większość naszych zleceń to klienci indywidualni – zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.
Poniżej przedstawiam profile dwóch projektantek Zielonego Architekta, które mają bezpośredni kontakt z naszymi klientami. Oprócz Karoliny i Ani wspiera nas ekipa wykonawcza, hydraulicy, stolarze, murarze i ogrodnicy. Za wszystkich ręczę własnym nazwiskiem.

Moje kursy, uprawnienia i referencje można obejrzeć tutaj.

Zachęcam także do obejrzenia naszych realizacji.

Karolina Święcka – jest inżynierem, architektem krajobrazu i projektantką Zielonego Architekta.

Karolina ukończyła Wydział Architektury na WSEiZ w Warszawie oraz studium Architektury Wnętrz.
Odbyła staż w Studiu Aranżacji Zieleni Prozieleń, a wcześniej jako studentka – w Szkółce Roślin Ozdobnych Żabieniec. Pracowała także jako nauczyciel rysunku, m.in. jako instruktor przyszłych studentów SGGW.
Projektowanie oraz kreowanie przestrzeni to wielka pasja Karoliny. Jej zasadą jest zachowanie bioróżnorodności ekologicznej. W swoich projektach stara się stosować roślinność rodzimą danego krajobrazu. Nasza projektantka jest osobą poszukującą i eksperymentującą. Wśród swoich mistrzów wymienia szwedzkiego artystę zieleni Ulfa Nordfjella. Prywatnie Karolina interesuje się grafiką artystyczną, akwarelą i fotografią.

Dla klientów Zielonego Architekta Karolina przygotowuje niezwykle dopracowane projekty i nadzoruje ich wykonywanie w terenie. Do tego da się ją wciągnąć w bardzo ciekawe rozmowy o zieleni, z których można się wiele dowiedzieć. Mimo młodego wieku Karolina jest bardzo doświadczoną projektantką i wielką entuzjastką swojej pracy.

Dyplomy i kursy Karoliny można znaleźć tutaj.

Anna Zakrzewska – to młoda i pełna zaangażowania architekt krajobrazu z zamiłowania, dlatego podczas studiowania inżynierii środowiska na SGGW postanowiła rozpocząć również drugi kierunek architekturę krajobrazu na tej samej uczelni. Przez dwa lata starała się połączyć te dwa kierunki, jednak bardziej oddana była architekturze. Studiowanie dwóch pokrewnych kierunków poszerzyło jej wiedzę i sprawiło ze podczas projektowania bierze pod uwagę wiele dodatkowych elementów. Zawsze stara się wpisać w otaczający krajobraz tak, aby roślinność była dopełnieniem wnętrza i delikatnie podkreślała bryle budynku. Lubi tworzyć naturalne krajobrazy, w których ludzie czują się swobodnie i bezpiecznie. Umiejętność pracy w programach graficznych głównie w Photoshopie, pozwala jej na tworzenie realnych wizualizacji, dzięki temu klient może z łatwością wyobrazić jak będzie wyglądała zaprojektowana przestrzeń. W pracy projektanta podoba jej się najbardziej zmienność, nieprzewidywalność oraz poznawanie wielu ciekawych ludzi.